CZ | EN | DE

FAQ

Často kladené dotazy 

  • Jaký je  rozdíl účinného mikroorganizmu  v 1 a 2 gramovém sáčku balení?

Rozdíl ve složení 1g a 2g sáčků není žádný, pouze v gramáži.

  • Kaký je rozdíl  v produktu Biorepel sprej a Biorepel sáčky?
 Rozdíly ve spreji a sáčcích nejsou žádné. Obojí má stejné složení.
 Pouze aplikace je trošičku jiná. Jinak ale celkově mají stejný efekt. Použití na plísně na zdech ve vnitřních  prostorách.
 

 Sáčky se také dají použít jako náhradní náplň do spreje.

  • Za jak dlouho po vyčerpání živin z plísní ve zdivu účinný mikroorganizmus hyne?

Po vyčerpání potravy (tj. plísní) v typickém zdivu se Pythium oligandrum většinou přestane aktivně množit a do 2–4 týdnůztrácí účinnost, pokud nenajde nové živiny. Nezůstává agresivní, protože napadá jen jiné houby – nikoli člověka, zvířata ani rostliny. Obecně ale říkáme že až 6 měsíců může zůstat Pythium oligandrum ve sleeping mode, a čekat na další aktivaci.

  •  Lze Biorepel kombinovat s jiným přípravkem na ošetření zdí?

    Náš přípravek Biorepel obsahuje aktivním mikroorganismus. Doporučujeme nekombinovat s jinými protiplísňovými přípravky. Účinek by se vyrušil.

    Doporučujeme počkat alespoň 14 dnů s aplikacích jiného přípravku proti plísni.

 

  • Je Biorepel vhodný k ošetření dřeva ?

 Biorepel nemá účinek při použití na dřevo.

  • Je možné Biorepel aplikovat ve sprchovém koutě na obklady?
Biorepel je zbytečné aplikovat na obklady. Roztok s Pythiem se totiž z obkladů okamžitě po aplikaci smyje a Pythium se nemůže nijak zachytit.
To stejné mezi spáry, jelikož spárovací materiál je syntetický. Maximálně lze použít v koupelně na plochy, které jsou bez obkladů (např. strop).

 

Je  možné zdivo po použití Biorepelu vybílit klasickou vápennou malbou?  

Vápno pro své pH není ideální. Ale je možné nechat BIOREPEL působit alespoň 10 dní, pak je možné zdivo vápnem přemalovat a následně po cca 14 dnech, až se srovná pH, zamlžit BIOREPEL na povrch barvy pro prevenci proti plísním. Plísně přicchází ze vzduchu a sedají si na povrch barvy. BIOREPEL pod barvou nemá šanci prorůst , proto by na povrchu barvy mohla za příhodných podmínek začít růst nová plíseň. Zamlžením BIOREPELu na povrch barvy bude zeď preventivně chráněna.

Je možné na ošetřené zdivo Biorepelem aplikovat tzv. termobarvu (např. Eternal In Thermo) a následně krycí bílý nátěr?

Termobarva by neměla být protiplísňová či antibakteriální. Vhodnější bude, když se Biorepel přimíchá do toho posledního krycího nátěru (2g na 5kg barvy), jelikož kdyby se Biorepel aplikoval na zdivo přímo a pak až  termobarva, BIOREPEL pod barvou nemá šanci prorůst. 

Lze také  BIOREPELem zamlžit povrch barvy a bude zeď pak preventivně chráněna.